Na počátku všeho byla KOVADLINA, nikoliv však nástroj kováře ale kapela hrající bluegrass a nesoucí tento úderný název. Kapelu řídil, coby kapelník Luděk Brancuzský (banjo), dalšími členy byli Tomáš Fischer (kytara), Bohumil Valík (mandolina), Adam Lukšů (housle) a Honza Brtník (kontrabas). Dohromady se dali v roce 2000 a protože byli všichni mladí a talentovaní, po půlročním zkoušení začali s vystupováním na veřejnosti. Pravidelně vystupovali v jihlavském Country clubu,na různých bálech a také festivalech.

Po čtyřletém hraní se dostavuje první úspěch, kdy se kapela probojovala přes předkolo na Banjo jamboree a v červnu se představila na pódiu v Čáslavi. K tomuto roku se vážou i první personální změny: odchází houslista Adam a nahrazuje ho Honza Molák. Dále přichází skvělý dobrista Zdenek Smrčka. Ani toto složení však nevydrží navěky. Hned na podzim roku 2005 končí z rodiných důvodů basista Honza Brtník, taktéž odchází Honza Molák, Zdenek Smrčka se vrací k znovuobnovené kapele Modrej Stejšn a kapelník banjista Luděk Brancuzský spolu s ním (ovšem jako basista). Tím končí historie Kovadliny.....

...a začíná historie Directu. S rozpadem kapely se nesmířil Tomáš Fischer. Znovu spolu s Bohumilem Valíkem a Adamem Lukšů obnovili kapelu a poohlédli se po vhodných spoluhráčích. V únoru do kapely přicházejí David Beránek-banjo a Zdeněk Kriegsmann-baskytara. Po dlouhých debatách, s jakým názvem vyrazit do světa, vykrystalizoval název Direct. 

Direct navázal na Kovadlinu nejen složením, ale částečně i repertoárem a účastí na některých tradičních festivalech, na kterých zaznamenal nejeden úspěch. Na již tradičním festivalu White stork,který proběhl ve dnech 27. a 28.června 2008 v Lukách nad Jihlavou,zvítězil Direct v hlasování diváků a coby vítěz byl vyryt na putovní pohár. 

Rok poté své umístění neobhájil, ale přesto skončil na pěkném druhém místě za kapelou Wyrton. Po pěti letech společného hraní, se ukazálo, že sestava není konečná. Ke konci roku 2010 odchází baskytarista Zdeněk Kriegsmann a na jeho postě ho nahrazuje Jana Cermanová. Zabydlení v kapele proběhlo dobře a tak není divu, že po krátké době kapela znovu začíná vystupovat.
Ke konci roku 2011 dochází k další personální změně. Z osobních důvodů se s kapelou loučí banjista David Beránek a předává žezlo Jirkovi Pólovi, který s náma hraje dodnes.
V roce 2017 dochází k další změně na postu banjisty,kdy s navrací David Beránek a posiluje kapelu nejen hrou na banjo,ale i zpěvem.
Nynější sestava kapely:

Tomáš Fischer

kytara, zpěv 

    

Bohumil Valík

mandolína, zpěv

Jana Cermanová

 kontrabas

Adam Lukšů

housle, zpěv

 

David Beránek

banjo,zpěv